حضرت زهرا ( سلام الله علیها): بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند. . . * ولادت دختر گرامی پیامبر اکرم (ص) حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن مبارک باد.
  • ۱۳۹۳ يکشنبه ۳۱ فروردين
  • اِلأَحَّد ١٨ جمادي الثانيه ١٤٣٥
  • Sunday, April 20, 2014
monasebat
کد خبر : 101665 زمان مخابره : 1392/9/12 ساعت 10:25

همه هستند

استارت جشنواره 32 فیلم فجر

آغاز بازبینی فیلم های متقاضی حضور در جشنواره امسال توسط هیات انتخاب
استارت جشنواره 32 فیلم فجر

قانون آنلاین -  بازبینی فیلم های سی و یکمین جشنواره فیلم فجر در حالی آغاز شد که به نظر می رسد امسال شاهد یکی از پر رونق ترین دوره های این رخداد سینمایی باشیم. مروری به فیلم های شاخصی که متقاضی حضور در جشنواره امسال هستند می تواند دشواری های کار هیات انتخاب را نیز نمایان کند. برخی از گزینه های حضور در سی و دومین جشنواره فیلم فجر عبارتند از: «متروپل» (مسعود کیمیایی)، «رستاخیز» (احمدرضا درویش)، «سایه روشن» (فرزاد موتمن)، «چ» (ابراهیم حاتمی کیا)، «50 قدم به آخر» (کیومرث پوراحمد)، «طبقه حساس» (کمال تبریزی)، «کلاشینکف» (سعید سهیلی)، «اشباح» (داریوش مهرجویی)، «آشغال های دوست داشتنی» (محسن امیر یوسفی)، «معراجی ها» (مسعود ده نمکی)، «تمشک» (سامان سالور)، «رد کارپت» (رضا عطاران)، «محمد (ص)» (مجید مجیدی)، «میهمان داریم» (محمد مهدی عسگرپور)، «امروز» (رضا میرکریمی)، «آذر، پرویز، شهدخت و دیگران» (بهروز افخمی) و...

ضمن اینکه باید به حضور چهره هایی پر امید نیز اشاره کرد امسال با فیلم هایشان گزینه حضور در جشنواره هستند. از فیلم های سینماگران جوان می توان از این َآثار نام برد: «همه چیز برای فروش» (امیرحسین ثقفی)، «عصبانی نیستم!» (رضا درمیشیان)، «مردن به وقت شهریور» (هاتف علیمردانی)، «زندگی جای دیگری است» (منوچهر هادی)، «ساکن طبقه وسط» (شهاب حسینی)، «ملبورن» (نیما جاویدی)، «ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه» (ابراهیم ابراهیمیان)، «ماهی و گربه» (شهرام مکری)، «شیار 143» (نرگس آبیار)، «ما همه گناهکاریم» (حامد امرایی) و «سیاه و سفید» (احسان عبدی پور).
همچنین گفته می شود فیلم هایی که در دوره های قبل از سوی هیات انتخاب جشنواره رد شده اند نیز بخت حضور در جشنواره امسال را دارند. به این ترتیب فیلم هایی چون «خانه پدری» (کیانوش عیاری)، «قصه ها» (رخشان بنی اعتماد)، «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» (روح ا... حجازی)، «مهمونی کامی» (علی احمدزاده)، «این یک رویاست» (محمد غفاری) و «گس» (کیارش اسدی زاده) را نیز باید به این فهرست اضافه کرد.

n آغاز بازبینی فیلمهای متقاضی حضور در بخش سینمای ایران و بخش مستند    
اعضای هیات انتخاب بخش سینمای ایران (سودای سیمرغ) کار بازبینی فیلمهای متقاضی حضور در بخش سینمای ایران(سودای سیمرغ) و بخش فیلم های اول سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر را آغاز کردند. به گزراش روابط عمومی جشنواره فجر ابراهیم داروغه زاده، مجید رضا بالا، داریوش فرهنگ، حسین کرمی، محمد حسین لطفی، علی معلم و مازیار میری اعضای هیات انتخاب بخش سودای سیمرغ را تشکیل می دهند. به گزارش مدیریت ارتباطات  سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر کار بازبینی آثار متقاضی حضور در بخش فیلم های اول و سودای سیمرغ از روز پنج شنبه هفتم آذر ماه سالجاری توسط اعضای هیات انتخاب آغاز شده و قرار است این هیات اول دیماه اسامی فیلم های راه یافته به این بخش ها را اعلام کند. بنا بر این گزارش هیات انتخاب تا کنون 15 فیلم متقاضی شرکت در جشنواره را مورد بازبینی قرار داده است.
همچنین بنا بر گزارش مدیریت ارتباطات جشنواره فیلم فجر اعضای هیات انتخاب بخش سینما مستند نیز کار بازبینی آثار متقاضی حضور در این بخش را آغاز کرده است. محمد درمنش، علیرضا قاسم خان، منوچهر مشیری و پریوش نظریه اعضای هیات انتخاب بخش سینما مستند را تشکیل می دهند. این هیات تا کنون 40 فیلم مستند متقاضی حضور در جشنواره را مورد بازبینی قرار داده است و قرار است تا پایان آذرماه پس از اتمام بازبینی فیلم ها، اسامی آثار راه یافته به این بخش را اعلام کند.

بازماندگان دوره‌های قبل هم دیده می‌شوند
هیات انتخاب سی ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از پنج‌شنبه 7 آذر کار بازبینی آثاری را که فرم پر کرده‌اند آغاز کردند و خبرها حاکی از آن است که برخی فیلم‌ها که در دوره‌های قبل اجازه حضور نیافتند امسال بازبینی می‌شوند.
به گزارش مهر، سی و دومین جشنواره فیلم فجر در حالی امسال برگزار می‌‌شود که قرار است فیلم های مطرحی از کارگردانان پیشکسوت و برجسته سینمای ایران به نمایش درآید.
از سوی دیگر قرارست در کنار این آثار فیلم‌هایی توسط هیات انتخاب دیده شوند که در دوره های قبل و در دولت دهم و مدیریت جواد شمقدری در سازمان سینمایی نتوانستند وارد جشنواره فجر شوند. اما شنیده‌ می‌شود در سی و دومین دوره جشنواره آثاری چون خانه پدری کیانوش عیاری، قصه ها رخشان بنی اعتماد، مهمونی کامی علی احمدزاده، گس کیارش اسدی زاده، این یک رویاست محمود غفاری، همه چیز برای فروش علی اکبر ثقفی و زندگی مشترک آقای محمود و بانو روح ا... حجازی هم شانس بازبینی دارند.
به نظر می‌رسد این امکان وجود دارد که در دوه جدید مدیریت سازمان سینمایی مشکلات این آثار برطرف شود. البته این موضوع بیشتر درباره کارگردانانی صدق می کند که چندمین فیلمشان را ساخته‌اند و فیلم‌های اول که سال گذشته اجازه ورود به جشنواره فجر را نیافتند کماکان مشکلاتی دارند. گس، مهمونی کامی و این یک رویاست که فیلم های اول این کارگردانان به شمار می روند تا کنون در جشنواره های مختلف خارجی نیز به نمایش درآمده اند و برخی از آنها مشکل پروانه ساخت و یا نمایش دارند. البته این فیلم ها به این دلیل که نسخه آنها از سال قبل آماده نمایش بوده است، هم اکنون به دفتر جشنواره ارائه شده اند و به زودی دیده خواهند شد. کار هیات انتخاب از روز پنج‌شنبه 7 آذر ماه آغاز شده است.
22 فیلم برای مرحله نهایی جشنواره انتخاب می‌شود
اگرچه سه ماه به جشنواره سی و دوم فیلم فجر باقی مانده است؛ اما هیئت انتخاب بخش سینمای ایران بازبینی فیلم‌های این بخش را آغاز کرده است.
به گزارش ایلنا، علی معلم عضو هیئت انتخاب سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سینمای ایران با اعلام این مطلب افزود: از سه روز پیش کار بازبینی فیلم‌های فیلم فجر آغاز شده است و هر روز ما تقریبا ۳ الی ۴ فیلم را تماشا می‌کنیم.
وی ادامه داد: بیشتر فیلم‌ها آثاری بوده که کامل شده و به دفتر جشنواره رسیده یا فیلم‌هایی که سال قبل برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کرده بودند اما آماده نبوده‌اند و امسال دوباره فرم جشنواره را تکمیل کرده و فیلم را به دفتر جشنواره ارسال کردند.
معلم در پاسخ به این سوال که تصور می‌کنید؛ تعداد فیلم‌های متقاضی امسال به بیش از ۱۰۰ فیلم برسد یا خیر گفت: من هم این آمار را شنیده‌ام و حتی شنیده‌ام که تعداد فیلم‌ها به ۱۵۰ فیلم می‌رسد. اما براساس تجربه و دیدگاهی که دارم تصور نمی‌کنم به این رقم فیلم برسد. از طرف دیگر فکر می‌کنم حداقل ۷۰ الی ۷۵ فیلم در جشنواره امسال متقاضی حضور هستند که بیشتر آن‌ها فیلم‌های کارگردانان فیلم اولی است.
وی درباره اینکه چه تعداد فیلم برای مرحله نهایی انتخاب می‌شود، گفت: طبق مقررات حداقل ۲۲ فیلم برای حضور در جشنواره و در بخش اصلی باید انتخاب شود البته امکان دارد که این تعداد باتوجه به نوع فیلم‌ها و حجم آن‌ها توسط مسئولان برگزاری تغییر کند و حتی افزایش پیدا کند هرچند که من معتقدم تعداد فیلم‌ها حاضر در بخش اصلی مشخص و محدود باشد.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به این سه روز آیا می‌توان به نگاه مشخصی پیرامون جشنواره امسال رسید، گفت: قضاوت هنوز درباره کیفیت فیلم‌ها امسال زود است و حداقل باید نیمی از فیلم‌ها دیده شود تا بتوان درباره سطح کیفی آن‌ها نظر داد. به نقل از بانی فیلم آنلاین، کار بازبینی آثار متقاضی حضور در بخش فیلم‌های اول و سودای سیمرغ از روز پنج شنبه هفتم آذر ماه سالجاری توسط اعضای هیات انتخاب آغاز شده و قرار است این هیات اول دیماه اسامی فیلم‌های راه یافته به این بخش‌ها را اعلام کند. بنا بر این گزارش هیات انتخاب تا کنون ۱۵ فیلم متقاضی شرکت در جشنواره را مورد بازبینی قرار داده است.
همچنین هیات  انتخاب بخش مستند تا کنون ۴۰ فیلم مستند متقاضی حضور در جشنواره را مورد بازبینی قرار داده است و قرار است تا پایان آذرماه پس از اتمام بازبینی فیلم‌ها، اسامی آثار راه یافته به این بخش را اعلام کند.

اخبار مرتبط
 
 
                   
فرستادن دیدگاه

cname cname
cname
cname
captcha
ارسال دیدگاه
msg

دیدگاه خوانندگان

policy policy
تازه ترین ها
جایگاه تبلیغات
جایگاه تبلیغات