حضرت زهرا ( سلام الله علیها): بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند.
  • ۱۳۹۳ جمعه ۵ ارديبهشت
  • اِجُّمعَة ٢٣ جمادي الثانيه ١٤٣٥
  • Friday, April 25, 2014
monasebat
کد خبر : 20131 زمان مخابره : 1390/8/1 ساعت 10:44

محشای آیین دادرسی مدنی

مصطفی مسجدی آرانی، گروه سیاسی- مجموعه کامل محشای آیین دادرسی مدنی عنوان کتابی است که حسن عرب آن را تدوین نموده است. او در این کتاب ضمن ارائه متن قانون آیین دادرسی مدنی، دیگر قوانین، بخشنامه‌ها، آیین‌نامه‌ها، مصوبات، آرای هیات عمومی دیوان عالی کشور، آرای وحدت رویه دیوان عالی کشور، آرای اصراری و آراء صادره از شعب مختلف دیوان عالی کشور و نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه که ارتباط مستقیم با قانون آیین دادرسی مدنی دارند را ارائه کرده است.
او ضمنا در این کتاب جداولی از مواعید در آیین دادرسی مدنی، عناوین دعوی مالی و غیرمالی، جدول حل اختلاف در صلاحیت محاکم و ترتیب حل اختلاف مراجع قضایی، شاخص مهریه وجه رایج و شاخص کل بهای کالاها بر اساس تورم را منتشر کرده است که برای سهولت در کار حقوق‌دانان و علی‌الخصوص وکلا به کار می‌آید.
این‌گونه کتاب‌ها با توجه به وابستگی مواد قانونی به سایر قوانین، آرا و مصوبات نوشته شده است. قانون‌گذار با تصویب یک قانون راهی را نشان می‌دهد که از دل آن مسیر، راه‌های فرعی بسیار        -البته هم‌جهت با مسیر اصلی – بدست می‌آید. هدف مولف در این دست کتاب‌ها این است که بتوانند با یک نگاه کلی همه مسیر را به حقوق‌دان یا وکیل نشان دهند و او را در امر آموزش یا کاربرد یاری دهند.
فهرست مطالب در این کتاب بر اساس مواد قانون آیین دادرسی مدنی است و ذیل هر ماده سایر مواد قانونی، قضایی و حقوقی مرتبط نیز منتشر شده است.

در این بخش نقدی به کتاب وارد است. مولف یا صفحه‌آرای کتاب از علایمی برای نشان دادن طبقه بندی‌ها استفاده کرده است که بسیار عجیب است. استفاده از علامت قیچی برای نظرات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه و علامت تلفن برای نشان دادن مواد قانونی از این موارد است که هیچ تناسبی با یک کتاب حقوقی ندارد.
بر خلاف سایر کتب حقوقی که طرح جلدهای ساد‌ه‌ای دارد، این کتاب طرح جلد متفاوت و زیبایی دارد که از نظر طراحی و گرافیکی با مطالب کتاب هم ‌متناسب است.
کتاب مجموعه کامل محشای آیین دادرسی مدنی با تیراژ 3000 نسخه توسط نشر پینار در کرج منتشر شده است و 10 هزار تومان قیمت دارد.
 

اخبار مرتبط
 
 
                   
فرستادن دیدگاه

cname cname
cname
cname
captcha
ارسال دیدگاه
msg

دیدگاه خوانندگان

policy policy
تازه ترین ها
جایگاه تبلیغات
جایگاه تبلیغات