پیامبر اکرم (ص): محبوبترین کارها در پیش خدا کاریست که دوام آن بیشتر است ، اگر چه اندک باشد .
  • ۱۳۹۳ جمعه ۲۹ فروردين
  • اِجُّمعَة ١٦ جمادي الثانيه ١٤٣٥
  • Friday, April 18, 2014
monasebat
کد خبر : 21546 زمان مخابره : 1390/7/11 ساعت 09:44

سامانه ثبت نام وام ازدواج قطع شد

در حالی که سیستم بانکی این روزها درگیر پرونده بزرگ اختلاس 2 هزار و 800 میلیارد تومانی است، سامانه ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه ازدواج قطع شده است .

گروه اقتصادی- سامانه ثبت نام برای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج قطع شد .

 به گزارش خبرنگار قانون، در حالی که سیستم بانکی این روزها درگیر پرونده بزرگ اختلاس 2 هزار و 800 میلیارد تومانی است، سامانه ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه ازدواج قطع شده است .

 بانک‌های کشور طی ماه اخیر که موضوع اختلاس مطرح شده است به نوعی اعطای تسهیلات به متقاضیان را قطع کرده و از پذیرفتن پرونده جدید خودداری می‌نمایند .

 این سامانه در حالی قطع شده است که کل تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای زوجین 5 میلیون تومان است . به هر کدام از زوجین که بیش از یک سال از ازدواجشان نگذشته باشد 2 میلیون و پانصد هزار تومان پرداخت می‌شود .

 بر این اساس پیش از این نیز بانک‌ها سختگیری هایی در مورد معرفی ضامن داشتند به طوری که بارها رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده است منوط کردن پرداخت وام تنها به کسانی که ضامن دولتی معرفی می کنند و همچنین گواهی کسر از حقوق برای ضامن ارائه می دهند خلاف قانون است اما با این حال هنوز شعب بانکی از پذیرفتن درخواست‌هایی که فاقد ضامن رسمی دولتی و گواهی کسر از حقوق است خودداری می‌نمایند .

با حجم اختلاس رخ داده که از سوی برخی 2 هزار و 800 میلیارد تومان و از سوی برخی 3 هزار میلیارد تومان اعلام شده است می‌توان نزدیک به 600 هزار وام ازدواج پرداخت کرد.

آدرس سامانه ثبت نام برای تسهیلات ازدواج http://ve.cbi.ir/ است که فعلا صفحه ای را باز نمی‌کند.

اخبار مرتبط
 
 
                   
فرستادن دیدگاه

cname cname
cname
cname
captcha
ارسال دیدگاه
msg

دیدگاه خوانندگان

policy
تازه ترین ها
جایگاه تبلیغات
جایگاه تبلیغات