حضرت زهرا ( سلام الله علیها): بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند.
  • ۱۳۹۳ دوشنبه ۱ ارديبهشت
  • اِلأِثنين ١٩ جمادي الثانيه ١٤٣٥
  • Monday, April 21, 2014
monasebat
کد خبر : 45440 زمان مخابره : 1391/8/20 ساعت 14:57

2 مرد جنایتکار در یک قدمی چوبه دار

دعوای عاملان جنایت هولناک بابل در دادگاه

براساس گزارش‌ها دایی پاهای پسربچه را گرفته است، بر پشت او می‌نشیند و با گذاشتن دستش بر روی بینی و دهان کودک، نفس او را قطع کرده است. بعد از آن نیز خواهرزاده پارچه‌ای بر دهان او بسته و آن را می‌کشد تا علیرضادیگر از نفس کشیدن می‌افتد.
دعوای عاملان جنایت هولناک بابل در دادگاه

گروه حوادث-آخرین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان به قتل خانوادگی تاجر برنج، روز پنج‌شنبه در حالی در دادگاه کیفری استان مازندران برگزار شد که متهمان اتهام قتل چهار عضو این خانواده را بر گردن هم انداختند. به گزارش خبرنگار قانون، صبح پنج‌شنبه در ششمین جلسه‌ مربوط به پرونده جنایت خانوادگی بابل، دایی و خواهرزاده از دو بند جداگانه زندان به شعبه دوم دادگاه کیفری ساری آمدند. هر دو متهم پس از دیدن یکدیگر، دعوا و درگیری را آغاز کردند. دایی، خواهرزاده خود را قاتل دانست و خواهرزاده نیز قتل‌ها را بر گردن دایی خود انداخت. این درحالی است که جرم خواهرزاده در همان جلسات اولیه ثابت و او به اعدام محکوم شد اما هنوز در مورد پرونده دایی رأی نهایی صادر نشده و با توجه به تشکیل جلسه روز پنج‌شنبه، به‌زودی حکم سرنوشت‌ساز دایی متهم صادر خواهد شد و این حکم می‌تواند او را به طناب دار نزدیک و یا از آن دور کند! متهم سه سال پیش در آبانماه سال 89 به همراه خواهرزاده خود به خانه یکی از تاجران برنج شهر بابل رفتند و اعضای این خانواده را به قتل رساندند. به شکلی که وقتی پلیس وارد این خانه شد، هر کدام از اجساد مرد، همسر و دو فرزندشان را در قسمتی از خانه پیدا کرد. بعد از دستگیری متهمان و بازجویی‌ها خواهرزاده، متهم ردیف اول شناخته شد. دادگاه اتهامات او را در مورد قتل سه نفر از اعضای این خانواده قطعی دانست و حکم اعدام متهم صادر شد. در حالی که حکم متهم ردیف اول این پرونده از سوی دیوان عالی کشور قطعی شده و اجرای آن نزدیک است،‌ هنوز در مورد صدور حکم متهم دیگر این پرونده تردید وجود دارد و حکم صادر شده در این هفته برای متهم ردیف دوم بسیار سرنوشت ساز است. براساس این حکم مشخص می‌شود بالاخره قتل پسر این خانواده را خواهرزاده به تنهایی انجام داده یا اینکه دایی متهم ردیف اول باعث مرگ پسر نوجوان خانواده شده که در این صورت اتهام او از معاونت در قتل به مباشرت در قتل تغییر خواهد کرد.

اولیای دم خواستار قصاص شدند

اگرچه دایی و خواهرزاده متهم در تمام مدت جلسه دادگاه روز پنج‌شنبه و همچنین سه جلسه قبلی رسیدگی به این پرونده منکر انجام قتل‌ها هستند و هر کدام قتل‌ها را بر گردن دیگری می‌اندازد اما به گفته وکیل اولیای دم این پرونده، پدر و مادر مقتولان و شاکیان این پرونده خواستار قصاص و اجرای حکم اعدام هر دو متهم هستند. آنان معتقدند با توجه به جنایتی که این دو متهم انجام داده‌اند هیچ کدام تقصیر کمتری ندارد و باید محکوم شوند. این متهمان بلافاصله بعد از دستگیری و در بازجویی‌های اولیه به قتل اعتراف کردند اما بعدها در جلسات دادگاه، گفته‌های خود را انکار کردند و هر یک دیگری را به عنوان قاتل معرفی کرد روندی که در جلسه روز پنج‌شنبه نیز تکرار شد. دایی و خواهرزاده با دیدن یکدیگر، بار دیگر با هم درگیر شدند و دعوای میان آن دو ادامه داشت. خواهرزاده متهم می‌گوید دایی اش همه قتل‌ها را انجام داده است و قتل پسرنوجوان نیز قطعا به دست او بوده است. دختر و پسر خردسال روز حادثه پس از شنیدن سر و صداهای زیاد در خانه از خواب بیدار شدند اما دو متهم وقتی متوجه بیدار شدن و حضور آنها می‌شوند، هر دو کودک را ابتدا در کمد پنهان کرده و بعد متهم ردیف اول دخترک را از کمد بیرون آورده، به حمام می برد و لیفی را دهانش می گذارد تا او را خفه کند. بعد از این قسمت است که روایت دو متهم با هم تغییر می‌کند. خواهرزاده می‌گوید علیرضا پسرخانواده را دایی‌اش کشته است. اما دایی در دادگاه روز پنج‌شنبه حتی صحبت‌های قبلی خود را نیز منکر شد و گفت، اصلا در کشتن بچه‌ها نقشی نداشتم. او رو به قاضی و در میان صحبت‌های متهم دیگر گفت: «من فقط بچه‌ها را در کمد گذاشتم و بعد رفتم سراغ جمع و جور کردن طلاها و حواسم به دزدی بود. من متوجه نبودم دیگر چه شده است.» این متهم در جلسات قبل گفته بود، پای علیرضا را گرفته و خواهرزاده با گرفتن دهان و بینی و بستن پارچه بر دهان پسربچه او را کشته است. این درحالی است که شواهد، مستندات و اعترافات متهمان در بازجویی‌های اولیه روایت دیگری را نشان می‌دهد. براساس گزارش‌ها دایی پاهای پسربچه را گرفته است، بر پشت او می‌نشیند و با گذاشتن دستش بر روی بینی و دهان کودک، نفس او را قطع کرده است. بعد از آن نیز خواهرزاده پارچه‌ای بر دهان او بسته و آن را می‌کشد تا علیرضادیگر از نفس کشیدن می‌افتد.

آخرین نظریه پزشکی قانونی

در همین حال دلیل محکمه‌پسند دیگری نیز در این دادگاه به عنوان آخرین سند و مدرک ارائه شد و نظریه پزشکی قانونی مسیر رسیدگی به این پرونده را تغییر داد. به گفته وکیل این پرونده پزشکی قانونی نظریه خود را اعلام کرده است و با توجه به این نظریه، نقض پرونده نیز رفع شده است. پزشکی قانونی می‌گوید که عمل دایی در کشتن پسربچه تأثیر داشته است و جرم او مباشرت در این قتل است. با توجه به این نظریه احتمال صدور حکم اعدام برای دایی نیز قوت خواهد گرفت. این درحالی است که هر دو متهم منکر قتل هستند. مادر متهم جوان نیز روز پنج‌شنبه با حضور در دادگاه از پسرش دفاع کرد و برادر خود و دایی پسرش را عامل همه قتل‌ها دانست. او در دادگاه می‌گفت: «پسر من بی‌گناه است.» دایی و خواهرزاده نیز در تمام مدت دادگاه هرگاه فرصت به دست می‌آوردند نگاه غضب‌آلود خود را به یکدیگر می‌انداختند و با یکدیگر درگیر می‌شدند. در حال حاضر آخرین دفاعیات و جلسه دادگاه جنایت قتل خانواده توکل برگزار شد و تا پایان هفته جاری حکم قاضی مسیر پرونده را مشخص خواهد کرد.

قتل اعضای خانواده تاجر برنج

بر اساس محتویات پرونده، در این جنایت که صبح جمعه هفتم آبان 89 رخ داد، مرتضی توکلی تاجر 64 ساله به همراه همسرش معصومه 34ساله و دو فرزندشان علیرضا 11 ساله و عسل 7ساله به طرز هولناکی در خانه ویلایی شان از پا درآمدند. تیم جنایی پس از حضور در محل و انجام تحقیقات تخصصی، دو کارگر ساختمانی به نام های مرتضی 33 ساله و ابراهیم 37 ساله را به اتهام قتل شناسایی و دستگیر کردند. آنها نیز در بازجویی های فنی، تخصصی لب به اعتراف گشوده و به بیان جزئیات جنایت پرداختند. مرتضی گفت: سه هفته قبل از قتل، همراه دایی ام ابراهیم در خانه مرد تاجر تعمیرات ساختمانی می‌کردیم. با مشاهده وضع مالی صاحبخانه و به تصور اینکه پول و طلای زیادی در خانه نگه می‌دارند، وسوسه شده و نقشه سرقت را طراحی کردیم. از آنجا که می‌دانستیم مرد صاحبخانه حدود ساعت 6 صبح برای خرید نان و ورزش از خواب بیدار می‌شود، طبق نقشه سوار بر خودروی دایی ابراهیم خود را به محل جنایت رسانده و به بهانه برداشتن وسایل و ابزار بنایی زنگ خانه را زدیم، اما وقتی هیچکس جواب نداد، با تلفن همراه صاحبخانه تماس گرفته و از او خواستیم در را باز کند. پس از ورود به انباری داخل حیاط در لحظه ای مناسب با دسته کلنگ چند ضربه به سرش زده و با سیم برق خفه اش کردیم. پس از ورود به ساختمان نیز معصومه و سپس علیرضا و عسل را کشتیم! قضات دادگاه پس از شنیدن آخرین دفاعیات متهمان و وکلایشان، ختم رسیدگی به پرونده را اعلام و برای صدور حکم وارد شور شدند. آنها سپس مرتضی را به اتهام مشارکت در چهار فقره قتل به چهار بار قصاص در ملاءعام و به اتهام سرقت به سه سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم کردند. ابراهیم نیز به اتهام مشارکت در قتل علیرضا - پسر خانواده - به یک بار قصاص در ملاءعام و به خاطر کمک در قتل مرتضی توکلی به حبس ابد، به دلیل معاونت در قتل عمد معصومه و عسل به 15 سال حبس تعزیری و به اتهام سرقت به سه سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم شد. با اعتراض متهمان به حکم دادگاه، پرونده برای بررسی های نهایی به دیوان عالی کشور فرستاده شد، اما در دیوان عالی کشور حکم مجازات مرتضی- عامل اصلی جنایت - تایید و حکم اعدام ابراهیم نقض شد.
 

اخبار مرتبط
 
 
                   
فرستادن دیدگاه

cname cname
cname
cname
captcha
ارسال دیدگاه
msg

دیدگاه خوانندگان

تازه ترین ها
جایگاه تبلیغات
جایگاه تبلیغات