حضرت زهرا ( سلام الله علیها): بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند.
  • ۱۳۹۳ پنج شنبه ۴ ارديبهشت
  • اِلخَميس ٢٢ جمادي الثانيه ١٤٣٥
  • Thursday, April 24, 2014
monasebat
کد خبر : 51013 زمان مخابره : 1391/9/22 ساعت 18:14

آمار بالای ابتلا به تب کاوازاکی در ایران

آمار تب کاوازاکی در بین کودکان ایران بالاست و اکثر کودکان در فصل زمستان و بهار به این بیماری دچار می شوند.

قانون- محمدرضا بلورساز، فوق تخصص عفونی کودکان و دبیر انجمن کودکان ایران در خصوص علائم این بیماری گفت: این بیماری شامل چند علامت از جمله قرمزی و تورم چشم ها، تورم و قرمزی زبان، خشکی لب ها و وجود غدد لنفاوی است. اگر بیمار  4 علامت از این علائم را داشته باشد، باید به وجود این بیماری در بدن وی شک کرد.

به گزارش آریا، وی همچنین افزود: همچنین اگر کودکی بیش از پنج روز تب کرده و با هیچ آنتی بیوتیکی این تب قطع نشود وعلاوه بر آن بیماری های عفونی دیگر نیز رد شود، احتمال بیماری کاوازاکی وجود دارد.
بلورساز با بیان اینکه عامل این بیماری هنوز به طور دقیق مشخص نشده است گفت: ممکن است سم یا توکسین میکروب، سیستم ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار دهد و باعث ایجاد التهاب در تمام ارگان های بدن از جمله قلب ، ریه،کبد و روده بشود.
فوق تخصص عفونی کودکان گفت: تب کاوازاکی 80 در صد در بین کودکان زیر پنج سال، 20 درصد بالای پنج سال و 50 درصد زیر یک سال وجود دارد.
وی گفت: اگر این بیماری درمان نشود، عوارض قلبی  که خطرناک ترین عارضه است را به دنبال خواهد داشت که حتی ممکن  است منجر به مرگ کودک شود.
بلورساز افزود:خوشبختانه این بیماری درمان پذیر است.به طوری که با تزریق سریع داروی "آی وی آی جی گاما گولوبولین وریدی" به سه درصد کاهش پیدا می کند.
وی در خصوص پیشگیری این بیماری گفت: اگر کودکی بیش از پنج روز تب کرد و درمان نیز پاسخ نداد، باید با مراجعه به یک پزشک متخصص سریعا اقدام به بستری شدن کنند.
وی در خصوص تاریخچه این بیماری توضیح داد: آقای کاوازاکی در حدود سال 1960 به این بیماری پی برد و تا کنون در خصوص مصری بودن این بیماری اثباتی صورت نگرفته است.
این فوق تخصص عفونی کودکان در پایان توصیه های خود را اینچنین بیان کرد: اگر تب کودکی بیش از پنج روز به طول انجامید، سریعا به پزشک مراجعه شود و والدین از درمان خودسرانه کودکان پرهیز کنند.

اخبار مرتبط
 
 
                   
فرستادن دیدگاه

cname cname
cname
cname
captcha
ارسال دیدگاه
msg

دیدگاه خوانندگان

policy policy
تازه ترین ها
جایگاه تبلیغات
جایگاه تبلیغات