حضرت زهرا ( سلام الله علیها): بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند.
  • ۱۳۹۳ جمعه ۵ ارديبهشت
  • اِجُّمعَة ٢٣ جمادي الثانيه ١٤٣٥
  • Friday, April 25, 2014
monasebat
کد خبر : 53390 زمان مخابره : 1391/10/7 ساعت 14:02

سخن فاطمه طباطبائی و خنده‌امام‌+عکس

قانون- خانم دکتر فاطمه طباطبایی عروس گرامی امام خمینی خاطره ای را در خصوص نحوه برگزاری کلاسهای نهضت سوادآموزی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی نقل کرده است که خواندن آن خالی از لطف نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در سالروز فرمان حضرت امام خمینی برای تشکیل نهضت سوادآموزی آن را منتشر کرده است:

امام در یک سخنرانی خود در قم اشاره‌ای بدین مضمون داشتند که زیبنده کشور نیست که مقدار زیادی بی سواد داشته باشد؛ و از مردم خواستند برای رفع این نقیصه همت کنند. من هم به کمک یکی از دوستان، تشکیلات نهضت سواد آموزی قم را راه انداخته  و هر روز گزارش آن را به حضرت امام می دادیم و آن بزرگوار با علاقه خاصی موضوع را دنبال می کردند و برایشان جالب بود. روزی یکی از خانم معلم ها گفت: بعضی از خانم هایی که ثبت نام کرده اند، مرتب به کلاس درس حاضر نمی شوند و غیبت می کنند. از من درخواست کرد که شما بیا و با اینها صحبت کن. من در جمع آنها حاضر شدم و گفتم: اهمیت کلاس درس در تعطیل نکردن آن است. شما به حضور همه روزه در کلاس احتیاج دارید. یکی از خانم ها بلند شد و گفت: نه دخترم! آدم اگر هرروز یکجا برود سبک می شود. باید یک روز برود یک روز نرود...

وقتی این موضوع را برای حضرت امام نقل کردم، خیلی خوششان آمد و خندیدند.

سخن فاطمه طباطبائی و خنده امام خمینی
 

منبع: کتاب یک ساغر از هزار، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، صفحات 540-541

اخبار مرتبط
 
 
                   
فرستادن دیدگاه

cname cname
cname
cname
captcha
ارسال دیدگاه
msg

دیدگاه خوانندگان

policy
تازه ترین ها
جایگاه تبلیغات
جایگاه تبلیغات