حضرت زهرا ( سلام الله علیها): بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند. . . * ولادت دختر گرامی پیامبر اکرم (ص) حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن مبارک باد.
  • ۱۳۹۳ يکشنبه ۳۱ فروردين
  • اِلأَحَّد ١٨ جمادي الثانيه ١٤٣٥
  • Sunday, April 20, 2014
monasebat
کد خبر : 5789 زمان مخابره : 1391/1/6 ساعت 01:26

از سوی بانک مرکزی:

محدودیت خروج ارز مسافرتی در سال 91 اعلام شد

کمیسیون ارز شرایط جدید فروش ارز مسافرتی به ایرانیان مقیم خارج از کشور و میزان ارز مسافرتی به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان ، امارات‌متحده‌عربی ، لبنان ،عراق، سوریه و عربستان را اعلام کرد .

گروه اقتصادی- کمبیسیون ارز شرایط خروج ارز توسط مسافران خارج از کشور در سال 1391 را اعلام کرد .

به گزارش خبرنگار قانون، به موجب اعلام بانک مرکزی ، کمیسیون ارز شرایط جدید فروش ارز مسافرتی به ایرانیان مقیم خارج از کشور و میزان ارز مسافرتی به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان ، امارات‌متحده‌عربی ، لبنان ،عراق، سوریه و عربستان را اعلام کرد . همپنین تصمیماتی در خصوص فروش ارز مسافرتی صرفا" به زائرین عتبات عالیات که از طریق کاروانهای تحت پوشش سازمان حج و زیارت اتخاذ شد .

بر این اساس میزان ارز مسافرتی با توجه به مقصد و نحوه سفر تعیین شده است.

برای سفرهای هوایی تصمیماتی به شرح زیر اتخاد شده است.
1 - به مقصد کشورهای ترکیه، ترکمنستان، کویت، قطر، بحرین و عمان به میزان 1000دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یکبار در سال.
2 - به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان ، امارات‌متحده‌عربی و لبنان به میزان 400دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یکبار در سال.
3 - به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان ”عمره‌مفرده“بمیزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و دو نوبت در سال.
4 - به مقصد سایر کشورها بمیزان 1500 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یک بار در سال.

مقررات فروش ارز برای سفرهای زمینی، ریلی و دریایی به این شرح اعلام شده است:
1 - به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان ”عمره‌مفرده“به میزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و دو نوبت درسال.
2 - به مقصد سایر کشورها به میزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یک بار در سال.
بر این اساس مسافران می‌توانند علاوه بر استفاده از ارز اختصاصی بابت سفرهای ”هوایی“ و یا ”زمینی، ریلی و دریایی“ به سایر کشورها بشرح فوق مجموعاً دو نوبت در سال از ارز مسافرتی‌مربوط به کشورهای عراق، سوریه و عربستان نیز بهره‌مند شوند. کمااینکه مسافرانی که از دونوبت ارز مسافرتی به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان استفاده نموده اند نیز می توانند از ارز مربوط به سایر کشورها به شرح فوق استفاده نمایند.
ضمنا" از تاریخ 1/1/1390 فروش ارز مسافرتی به مقصد عراق(عتبات عالیات)صرفا" به زائرینی که از طریق کاروانهای تحت پوشش سازمان حج و زیارت اعزام می شود ، امکان پذیر خواهد بود.

بر اساس این گزارش در مورد سفرهای هوایی کلیه مسافران می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک های ملی ایران ، ملت و سامان در سطح شهر با ارائه مدارک مربوط، ارز مسافرتی خود را درخواست و سند حسابداری یا رسید آن را دریافت نمایند. تحویل ارز با ارائه رسید مذکور پس از گیت خروجی فرودگاه امکان پذیر می‌باشد.ضمناً خرید ارز بابت سفرهای زمینی ، ریلی ودریایی در حال حاضر طبق روال گذشته صورت می پذیرد.

پیش بینی شده است فروش ارز مسافرتی به مسافرین با سن قانونی کمتر از 2 سال امکان پذیر نبوده و برای سنین 2 تا 12 سال به میزان 50 درصد مبالغ مورد اشاره فوق خواهد بود.
بر این اساس فروش ارز مسافرتی به نرخ رسمی صورت می‌گیرد.
مقرر شده است در ترتیبات فروش ارز مسافرتی منظور از سال، سال شمسی تقویمی است . بر این اساس مسافرانی که در هر مقطع زمانی از سال1390 از ارز مسافرتی خود استفاده نموده‌اند از ابتدای سال1391 می‌توانند از ارز مسافرتی جدید خود بهره‌مند شوند.

 

 

اخبار مرتبط
 
 
                   
فرستادن دیدگاه

cname cname
cname
cname
captcha
ارسال دیدگاه
msg

دیدگاه خوانندگان

policy
تازه ترین ها
جایگاه تبلیغات
جایگاه تبلیغات