حضرت زهرا ( سلام الله علیها): بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند.
  • ۱۳۹۳ پنج شنبه ۴ ارديبهشت
  • اِلخَميس ٢٢ جمادي الثانيه ١٤٣٥
  • Thursday, April 24, 2014
monasebat
بانک ورزش
کد خبر : 61830 زمان مخابره : 1391/12/1 ساعت 10:02

مشکلات رفت‌وآمد به شهر «اندیشه» در یک نگاه

عمری که در صف اتوبوس از دست می‌رود

مردم اغلب همان مردم هستند و اتوبوس‌ها هم همان اتوبوس‌ها. فقط دقیقه‌ها، ساعت‌ها و روزها هستند که تغییر می‌کنند. برای عزیمت از تهران به شهر جدید اندیشه تنها وسیله حمل‌ونقل همگانی مقرون به صرفه برای مسافران، اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی شهر جدید اندیشه است که از دو میدان شمشیری و آزادی به سمت این شهر حرکت می‌کنند. ظاهر این اتوبوس‌ها حکایت از فرسودگی و مستهلک بودنشان دارد.
عمری که در صف اتوبوس از دست می‌رود
یدا... نعمتی، گروه شهرستان‌ها- شهر جدید اندیشه یکی از شهرهای اطراف تهران است که اکنون می‌توان آن را یکی از شهرهای خوابگاهی این کلانشهر به حساب آورد. این شهر از نظر مهندسی به شیوه مدرن ساخته شده و اداره‌های آن در شهرک جداگانه‌ای به نام شهرک اداری جمع شده‌اند. شهر دارای سه بازار اصلی است، در نتیجه در محوطه مسکونی شهر مغازه به ندرت پیدا می‌شود. باوجود این حمل‌ونقل عمومی این شهر به ویژه در جابه جایی مسافر به تهران دچار نقایص و مشکلاتی است که از آن جمله می‌توان به ضعف ناوگان اتوبوسرانی شهرداری اندیشه، فرسوده‌بودن این ناوگان و دسترسی نداشتن به شبکه ریلی اشاره کرد.
 
نفر پشت نفر، آدم پشت سر آدم؛ تا چشم کار می‌کند صفی طولانی وجود دارد،‌ صف طولانی مسافرانی که قصد دارند پس از پایان یک روز کاری از پارک‌سوار میدان آزادی تهران به سمت خانه‌های خود در شهر جدید اندیشه حرکت کنند. گاه صف مسافران این شهر آنقدر طولانی می‌شود که انتهای صف حتی از محدوده پارک سوار هم بیرون می‌زند. اکثر این مسافران را کارمندان، کارگران و دانشجویانی تشکیل می‌دهند که محل کار یا تحصیل شان تهران و محل استراحت و زندگی شان شهرجدید اندیشه است. همه این مسافران هر روز پیش از آغاز ساعات اداری از پایانه اتوبوسرانی اندیشه به سمت میدان آزادی و پس از پایان ساعات اداری از میدان آزادی به سمت شهر جدید اندیشه در حرکت هستند و این قصه هر روز تکرار می‌شود.

این اتوبوس‌های دودزا

مردم اغلب همان مردم هستند و اتوبوس‌ها هم همان اتوبوس‌ها. فقط دقیقه‌ها، ساعت‌ها و روزها هستند که تغییر می‌کنند. برای عزیمت از تهران به شهر جدید اندیشه تنها وسیله حمل‌ونقل همگانی مقرون به صرفه برای مسافران، اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی شهر جدید اندیشه است که از دو میدان شمشیری و آزادی به سمت این شهر حرکت می‌کنند. ظاهر این اتوبوس‌ها حکایت از فرسودگی و مستهلک بودنشان دارد. دود غلیظ حاصل از سوختن ناقص گازوییل و بد کارکردن موتور، هدیه این اتوبوس‌ها برای مسافران شهر جدید اندیشه است.

اذعان به مستهلک بودن اتوبوس‌ها

در این باره یک مسئول از سازمان اتوبوسرانی شهر جدید اندیشه و حومه در گفت‌وگو با «قانون» با بیان این که اتوبوس‌های شهر جدید اندیشه که مبدأشان میدان شمشیری است، بنز 457 کولردار هستند، اظهار کرد: «ناوگان اتوبوس‌های ما در میدان شمشیری به نسبت ارتقا یافته هستند، اما باید پذیرفت که اتوبوس‌های میدان آزادی به سمت اندیشه مستهلک هستند و در این باره ما تقاضانامه ارتقای ناوگان را به دولت داده‌ایم.» دودزا بودن یک خودرو از تخلفاتی است که برای مقابله با آن از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه هم تعیین شده‌است. اما هیچگونه برخوردی از سوی این نیرو با این اتوبوس‌های دودزا نشده است.

ای کاروان لختی شتاب

فاصله شهر جدید اندیشه تا تهران 30 کیلومتر است. اگر برای یک اتوبوس سرعت 60 کیلومتر در ساعت را لحاظ کنیم، این خودرو باید این مسیر را در نیم ساعت طی کند. اما اتوبوس‌های پارک سوار آزادی این مسیر را در یک ساعت و نیم سیر می‌کنند. درباره مشکلات این خط، رضا شریفی، دانشجوی دانشگاه تهران که در شهر جدید اندیشه سکونت دارد، با تأکید بر اینکه مشکلاتی مانند طولانی بودن صف‌های اتوبوس و سپری‌کردن مسیر تهران – اندیشه در زمانی طولانی باعث خستگی مضاعف مسافران می‌شود، گفت: اگر در همین مسیر یک سامانه‌ تندرو قرار بدهند، بسیاری از مشکلات ناشی از ترافیک و طولانی بودن صف کاسته می‌شود. وی با بیان این‌که یکی از دلایل طولانی بودن صف‌ها تعداد کم اتوبوس‌ها و طولانی‌شدن زمان سیر اتوبوس‌ها به‌دلیل ترافیک است، بیان کرد: این امر باعث شده تا مردم در استفاده از این سامانه و رفت‌وآمدهای خود با اتوبوس، نوعی کلافگی را تجربه کنند. این شهرنشین اندیشه از مسئولان خواست تا هرچه سریع تر فکری به حال افزایش و ارتقای ناوگان اتوبوسرانی بکنند و به روند ساخت متروی این شهر استان تهران نیز سرعت ببخشند.

حکایت مسافران ایستاده!

صف‌های مسافران خط آزادی به اندیشه گاه به‌قدری طولانی می‌شود که حتی از محوطه پارک سوار هم بیرون می‌زند. در این میان عده‌ای از مسافران برای گریز از صف‌های طولانی حاضر می‌شوند کل این مسیر را در این اتوبوس‌های فرسوده ایستاده سیر کنند، امری که از نظر آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی تخلف محسوب می‌شود. حتی به مسافران ایستاده در اتوبوس‌ها در صورت بروز حادثه هیچ‌گونه بیمه‌ای تعلق نمی‌پذیرد. در فصل هفتم آیین ‌نامه راهنمایی و رانندگی مناطق آزاد تجاری و صنعتی‌جمهوری اسلامی ایران‌ که مربوط به مقررات حمل‌ بار و مسافر است، به صراحت حمل بار و مسافر ممنوع شده‌است. در ماده 70 این آیین‌نامه به صراحت آمده است: حمل مسافر و بار بیش از ظرفیت مجاز وسیله نقلیه ممنوع است‌. یکی از کارشناسان بیمه ایران با بیان این‌که به مسافر ایستاده بیمه تعلق نمی‌گیرد، اظهار کرد: «بیمه هر خودرو برای سرنشین خودرو است که در دفترچه و کارت خودرو مشخص شده ‌است و به مسافر بیش از ظرفیت بیمه تعلق نمی‌پذیرد.» هر چند جابه جایی مسافر به‌صورت ایستاده از سوی اتوبوس‌ها خلاف مقررات راهنمایی و رانندگی است، اما رانندگان اتوبوس‎های آزادی به اندیشه برای کسب سود و اخذ کرایه بیشتر از سوار کردن مسافر به‌صورت ایستاده هم نمی‌گذرند. از این رو این پرسش باقی است که چرا با تخلف آشکار راهنمایی و رانندگی برخورد نمی‌شود. برای کسب آگاهی در این باره تلاش کردیم تا با اداره‌کل پلیس راهنمایی و رانندگی استان تهران تماس بگیریم و نظرات پلیس راهنمایی و رانندگی را بشنویم. اما تلاش‌ها برای برقراری تماس با این اداره‌کل ناموفق ماند.

ترافیک سنگین

گذشته از فرسودگی ناوگان اتوبوس‌های اندیشه به آزادی و زمان زیادی که در این مسیر طی می‌شود، ترافیک سنگین جاده شهریار خستگی و مصائب این مسیر را دو چندان می‌کند. به این ترتیب خستگی راه بر خستگی کار افزوده می‌شود و در نتیجه از راندمان کار و بهره‌وری کاسته می‌شود. تسریع در روند ساخت متروی اندیشه، ایجاد خط ویژه اتوبوسرانی در مسیر شهر جدید اندیشه و همچنین ارتقای ناوگان اتوبوسرانی از جمله عواملی است که می‌تواند رفت‌وآمد به شهر جدید اندیشه را آسان‌تر کند. البته توجه به حمل‌ونقل ریلی و اتصال راه‌آهن از شهرستان شهریار به شهر جدید اندیشه هم نکته مهمی است که می‌تواند در حمل‌ونقل مسافر از این شهر به مرکز و سایر نقاط ایران کمک شایانی کند و این که از بار ترافیکی بکاهد. مانند شهر جدید پرند که به وسیله راه‌آهن به تهران وصل است و مسافران زیادی به وسیله ریل‌باس از تهران به پرند منتقل می‌شوند. عجیب است که در شهر جدید اندیشه که ساخت آن بر مبنای اصول شهرسازی مدرن و مهندسی بوده‌است، دسترسی به شبکه ریلی تعبیه نشده است و سامانه حمل‌ونقل عمومی آن دچار چنین مشکلات و معضلاتی است، مشکلات و معضلاتی که به آسانی و با اندکی مدیریت صحیح قابل حل است.

 

اخبار مرتبط
 
 
                   
فرستادن دیدگاه

cname cname
cname
cname
captcha
ارسال دیدگاه
msg

دیدگاه خوانندگان
bullet مصطفي جلال زادگان | 1391/12/1
شهریار هر روز پر جمعیت تر می شود ولی مشکلات زیر بنایی آن هر روز ابعاد بزرگتری می یابد واصلا”ارگانی پیگیر حل این مشکلات نیست ۱- متروي شهریار ۲- متروي جيتگر شهرقدس اندیشه ۳-احداث ۵ کیلومتر جاده بین فاز ۴ اندیشه تا جاده مخصوص طبق طرح مصوب وزارت راه وشهرسازی ۴- ادغام شهرداری های کوچک در شهرداری شهریار (وحیدیه، باغستان، شاهدشهر….) و تشکیل شهریار بزرگ 5- اتوبان شدن راه هاي دسترسي طبق مصوبات دولت 6- شهرستان شهريار بر اساس سرشماري سال 1390 از 15 شهرستاني كه مركز استان ميباشند جمعيت بيشتري دارد، و بعد از تهران دومين شهرستان پرجمعيت استان است ولي در خصوص ارتقاء شهريار به شهرستان ويژه هيچ اقدامي نمي شود.

policy
تازه ترین ها
جایگاه تبلیغات
پربیننده ترین اخبار
جایگاه تبلیغات